top of page

2. klašu projektu nedēļa

2.b klase savā projekta nedēļā bija izvēlējušies tēmu Meža bagātības. Visas nedēļas laikā 2.b klases cītīgie skolēni veica visdažādākos darbus saistībā ar šo tematiku. Liels palīgs viņiem projekta nedēļa bija skolotāja Iveta Segliņa. Pašas pirmās projekta nedēļas dienas otrklasnieki uzzināja, kas tad īsti ir tās meža bagātības un cik Latvijas meži ir bagāti. Šo noderīgo informāciju viņi uzzināja pateicoties izglītojošām dokumentālām filmām par mežu, par tanī sastopamajiem kokiem, ogām, putniem. Projekta nedēļas turpinājumā skolēniem bija arī iespēja pielietot jauniegūtās zināšanas, jo jau nākošajā dienā pēc filmiņu noskatīšanās, 2.b klases skolēni devās pastaigā pa mežu. Lai gan ir ziema, skolēniem izdevās arī dabūt kādu meža velti arī sev.

Tā kā sākumskolas skolēni bieži vien mīl izpausties radoši, arī projekta nedēļā neiztika bez radošuma. Skolēni rakstīja pašu sacerētas pasakas, kuras vēlāk tika liktas uz A2 papīra lapas, lai prezentētu projekta nedēļas noslēgumā.

Katrs pats arī bija uzzīmējis savus iespaidus par mežu, dzīvību mežā.

Un ceturtdien bērni modelēja arī savu sapņu mežu. Darbi tika radīti gan balstoties uz reālo mežu un piefantazējot klāt arī kaut ko savu. Skolnieki darbos bija izmantojuši arī veltes no dabas.

Ceturto klašu projektu nedēļa

Piekto klašu projektu nedēļa

Projektu nedēļas 5.a klases pamatuzdevums bija apkopot klases labās prakses pieredzi, piedaloties Latvijas Valsts meži un Latvijas Orientēšanās federācijas rīkotajās orientēšanās sacensībās „Mammadaba Dēka”. Tā kā sacensības turpināsies arī pavasarī, klase cer, ka apkopotais materiāls rosinās arī citas klases iesaistīties šajās sacensībās. Tā ir lieliska iespēja apvienot aktīvu dzīvesveidu ar meža izzināšanu.
Klase projektu nedēļas laikā papildināja savas zināšanas par kokiem un augiem nodarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti B. Līviņu, kā arī apmeklēja Valmieras Integrēto bibliotēku, kur nodarbībā ar ZAAO speciālisti I.Veģeri pārrunāja nepieciešamību un iespējas samazināt atkritumu daudzumu un praktiski darbojās, pagatavojot puzles, zīmuļu trauciņus, dēstu podiņus no izlietotiem pārtikas iepakojumiem.

Projektu nedēļas  „Daba mums – mēs dabai” laikā 5.b klase aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs. Iedvesmojoties no projektu nedēļas atklāšanas, pirmajā dienā klase aktīvi uzsāka darbu. Klases tēma bija „Mežs – bagātību krātuve”, un viņi apskatīja mežu dažādos gadalaikos, meža dzīvniekus, iepazinās ar peļņas iespējām mežā, aktīvu atpūtu mežā un izstrādāja pārgājiena plānu Lode – Valmiera. Izrādot interesi par uzņēmumu „Byko-lat”, klase devās pārgājienā un iepazinās ar uzņēmuma ražošanas spektru. Lai vēl vairāk iepazītu Latvijas zaļo zeltu, klase uzaicināja ciemos Druvi Paegli, uzņēmuma „4plus” direktoru. Viņš pastāstīja par meža augšanu un kokmateriālu izmantošanu, radot interesi par uzņēmuma darbību. Klasei ļoti patika projektu nedēļas aktivitātes un pašiem ir prieks par paveikto darbu.



5.c klase

Projektu nedēļā 5.c klases tēma bija „Mežs – dāsnais gariņš”. Nedēļas ietvaros klase centās uzzināt cik dažādas veltes mežs spēj dot cilvēkam. Jau pirmajā dienā pēc lekcijas noklausīšanās tika sadalīti visi darbi, un skolēni sāka veidot anketas. Otrdiena pagāja ļoti darbīgā gaisotnē. Klase klausījās lekciju par izbāzeņiem, kā arī bija iespēja tos ieraudzīt pašiem ar savām acīm un aptaustīt. Pēc lekcijas norisinājās dažādu dabīgo tēju degustācija, kurā varēja iesaistīties ikviens skolas skolēns. Taču paralēli tējas degustācijām, skolēnu grupiņa staigāja pa skolu un anketēja skolēnus un skolotājus. Trešdienā klase devās uz Valmieras integrēto bibliotēku, kur bija tikšanās ar ZAAO pārstāvi, ar kuru tika pārrunāts atkritumu šķirošanas process un tā nozīmīgums. Skolēniem bija iespēja darboties radoši un veidot dažādus darbus no atkritumiem, piemēram, sauso brokastu pakām, plastmasas pudelēm, veciem kalendāriem un daudziem citiem nederīgiem priekšmetiem. Ceturtdien klase sanāca kopā, lai apkoptu aptauju rezultātus un veidotu plakātu prezentācijai.

Sesto klašu projektu nedēļa

6.b klase – „Purvs”
Projekta nedēļā 6.b klases tēma bija „Purvs”. Bērni katru dienu nāca uz skolu izzināt arvien jaunas un jaunas lietas par purviem un to nozīmi dabā. Bērni pētīja purvu nozīmi arī latviešu folklorā, kā dažādi autori tos izmantojuši pasakās, teikās, stāstos. Bērniem bija arī praktiskā, radošā diena skolotājas R. Spuņģes vadībā, kad viņi pētīja purva sūnas mikroskopā, tās mērcēja, svēra, izzināja purva reālo derīgumu dabā, skatījās filmu par purviem. Tāpat arī bērni nesa uz skolu kūdru, stādīja tajā dažnedažādas sēklas un uzsāka to audzēšanu, pētīja to attīstību. Nedēļas beigās mazie pasaules izzinātāji veidoja prezentācijas, plakātus, apkopoja nedēļas laikā iegūto un uzzināto informāciju, veidoja arī video prezentācijas. Noslēgumā visi piedalījās lielajā skolas prezentācijā, kur iepazīstināja citus ar savu nedēļas darbu.

6.c klase – „Bebri”
Savukārt 6.b klase projekta nedēļu pavadīja pētot bebrus, to ikdienu, dzīvi, kā arī nozīmi savvaļā. Bērni sadalījās grupās, kurās veica sev uzdodos darbus, pētīja materiālus un ar tiem iepazīstināja pārējos biedrus. Lai uzzinātu vairāk, bērni apmeklēja lekciju par dižkokiem. Mazie pētnieki devās arī ārā, kur norisinājās āra nodarbība, lai uzzinātu vairāk. Sekoja arī pētnieciskais darbs par bebriem, plakātu veidošana, grupu darbu prezentācija, klases plakāta un prezentācijas veidošana, un nedēļas izskaņā lielā skolas prezentācija, kurā iepazīstināja citus ar savu nedēļas darbu.

Septīto klašu projekta nedēļa

7.a klase
Šīs projektu nedēļas laikā 7.a klase piedalījās dabai draudzīgās aktivitātēs, kā arī veidoja Eko skolas logo un aprēķināja ekoloģisko pēdu. Viņiem bija tikšanās mežsaimniecības kantori ar Vilmāru Katkovski, piedalījās ‘’Vides izglītotāji’’ nodarbībās un devās ekskursijā uz Vijciemu un Strenču stādaudzētavu.

7.b klase
Projektu nedēļas ietvaros, 7.b klase, sadalījās piecās grupās, un veidoja prezentācijas par dažādām klimata izmaiņām. Prezentācijas, kopā ar aptaujām un dažādiem uzdevumiem tika nosūtītas Sarmītei Balodei.

7.c klase
7.c klase Projektu nedēļas nosaukums bija ’’Mans dabas brīnums’‘. Klase desmit grupās veidoja gan prezentācijas, gan konkursu 3. un 4.klasēm. Kopīgi tika izveidota izstāde no dažādām dabas veltēm, kā arī vienu dienu skolēni aktīvi atpūtās slēpošanas centrā Baiļi.

Astoto klašu projektu nedēļa

8.a klase
8.a klases skolēni šajā projektu nedēļā pievērsās energoresursu pētīšanai, t.i. ogles, malku, briketes un dabasgāzi. Viņi pētīja, kuri no siltuma ieguves veidiem ir visizdevīgākie.
Pētījuma rezultātā skolēni secināja, ka visvairāk iedzīvotāji patērē malku, bet briketes, kas ir visizdevīgākās, vismazāk. Pētījums tika atspoguļots plakāta veidā un datorprezentācijā. Klases projekta nedēļas mērķis bija noskaidrot un izpētīt izdevīgākos un ekonomiskākos energoresursus. Kā arī klases zēni, pētot kokus, izveidoja koku košņu paraugu maketu.

8. b klase projekta nedēļā.
8. b klases projekta nedēļas tematika bija „Medības”, kurā 8. b klase pētīja visu par un ap medībām. Savāktos materiālus, informāciju un zināšanas attēloja plakātos un veidojas dažādas prezentācijas.
8. b klase savu projekta nedēļas tematiku veica grupiņās, pa diviem cilvēkiem katrā. Katra no grupiņām izpētīja dažādas medību apakšnozares. Piemēram, apģērbs, ēdiens, ieroči, medību suņi un to, kāda nozīme medībām ir cilvēku dzīvē.
Veidojot savus plakātus, 8. b klase izsecināja, kāda ir pozitīvā ietekme cilvēka dzīvē medībām un kāda ir negatīvā ietekme. Piemēram, dzīvnieku kažoku izmanto, lai cilvēki ražotu no tā apģērbu. Negatīvi ir tas, ka tā rezultātā tiek nogalināti vairāki dzīvnieki.
Izrakstot plusus un mīnusus, 8 .b klase spēja izdarīt dažādus secinājumus. Piemēram, dabīgo kažokādu aizstāt ar mākslīgo, tā mēs nenogalinātu dzīvniekus. Veicot šo projekta darbu, 8. b klases skolnieki izsecināja, ka vairāk nepieciešams ir izstrādāt šādus darbus, jo ikdienā cilvēki neaizdomājās par to, kas ir labi un kas nav. Veicot projekta darbu par medībām, 8. b klase izsecināja kā negatīvo medību ietekmi samazināt.

Desmito klašu projektu nedēļa

10.a klase
Projektu nedēļā 10.a klases tēma bija „Dabas izglītības mācību centra „Vecupītes” izpēte”. Klase, uzzinājusi, ka tiek veidots mācību centrs, vēlējās izzināt tā darbību un iepazīties ar tā vadītāju – Gaujas Nacionālā parka Dabas aizsardzības speciālisti Baibu Līviņu, tāpēc devās mācību ekskursijā uz mācību centru „Vecupītes”. Centra vadītāja klasei izrādīja dabas mācību taku, kura vēl tiek veidota un pagaidām ir 2,8 km gara. Dabas takā tiek plānoti dažādi mācību stendi. Viens no tiem ir stends par mežacūkām, jo Gaujas Nacionālā parkā to ir daudz, par ko liecina sniegā atstātās pēdas. Skolēni piedalījās arī mācību centra organizētajā nodarbībā skolā, kurā iepazinās ar projekta ietvaros sagatavotajiem metodiskajiem materiāliem, kuri palīdz iepazīt dabas daudzveidību Gaujas un Ķemeru Nacionālajā parkā.
Projektu nedēļas ietvaros skolēni intervēja skolotājus un citus skolēnus, lai noskaidrotu cik mūsu skolas skolēni un skolotāji ir informēti par Dabas izglītības mācību centra izveidi, kā arī lai noskaidrotu kādu informāciju vajadzētu ievietot mācību stendā par mežacūkām. Skolēni arī veidoja mācību stendu par mežacūkām, kurš iespējams tiks izstādīts mācību centra dabas takā.







10.b klase

Projektu nedēļas ietvaros 10. b klases tēma bija "Ūdens resursi - nacionālā bagātība". Šīs tēmas sakarā tika izvēlēta Vidzemes reģiona jūras piekraste. Pirmdiena tika pavadīta atklājot projektu nedēļu, klausoties Vides fonda pārstāvja Daniela Trukšāna lekciju par Baltijas jūru un, protams, sadalot darba pienākumus, kur skolēni tika sadalīti 6 darba grupās. Otrdien katrai grupai jau bija jāsāk izpētīt sava apakštēma, bet pirms tam skolēniem tika novadīta ievadstunda par ūdens tēmu un tika izspēlēta lašu spēle, kurā bija jāizglābj laši no dažādiem šķēršļiem. Trešdien liela daļa skolēnu piedalījās Ēnu dienās, bet pārējie mājās turpināja strādāt. Bet ceturtdien skolēni devās uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta biroju Salacgrīvā. Interesanti pavadot laiku, skolēni  arī daudz ko iemācījās, piemēram, kā izmērīt koka augstumu ņemot vērā savu garumu. Interesants bija arī gājiens pa Ainažu akmeņaino molu.

Vienpadsmito klašu projektu nedēļa

11. a klase projekta nedēļā.
Projekta nedēļas ietvaros 11. a klases tematika bija ”Viesturskolas apkārtnes augi un koki”. 11. a klase uzklausīja ģeogrāfijas skolotājas Sarmītes Balodes ieteikumus, vāca informāciju un rezultātā izveidoja noderīgu projektu priekšdienām.
11. a klases skolniece Anna Berkolde iepazīstināja ar aktualitātēm savā klasē. 11. a klase izplānoja skolas dabas taku, ko ieteica ģeogrāfijas skolotāja. Lai tiktu īstenots šis projekts, tad nācās noskaidrot, kuri koki Viesturskolas apkārtnē ir īpaši un kuri koki vai augi ir absolventu stādītie.
Lai viss būtu skaidri saprotams un prezentējams, 11. a klase veidoja uzskates materiālu, pēc viņu domām, kāda varētu izskatīties skolas dabas taka. Kā arī visa informācija par kokiem un augiem, iegūtās zināšanas un secinājumi, tika apkopoti mapītē.
11. a klase vēlējās iesaistīt aktīvā darbībā arī pamatskolu, tāpēc viņi izveidoja foto orientēšanos, kurā tika sabildēti 11 skolas apkārtnes objekti. Kad kāds no objektiem tika atrasts, pie tā tika pievienots viens teikums, kas jāsaliek pareizā secībā. Ar šādu aktivitāti 11. a klase apvienoja fizisko un erudīto aktivitāti.

11.b klase
Projektu nedēļā 11.b klases uzdevums bija veidot mūsu skolas Ekoskolas mājaslapu. Daļa klases cītīgi strādāja pie mājaslapas veidošanas, kamēr pārējie vāca informāciju no citām klasēm par to, kas ir paveikts šajā nedēļā. Šīm klasēm bijām kā ēnas, kuras sekoja līdzi visiem notikumiem un aktivitātēm. 11.b arī aktīvi apmeklēja skolā piedāvātās lekcijas. Pirmdienā klase apmeklēja Daniela Trukšāna lekciju par Baltijas jūru un tās piesārņojumu, un ceturtdien bija uz tikšanos ar Vidzemes augstskolas studentēm Laumu un Ilzi, kuras stāstīja par dabas aizsardzību un veselīgu dzīvesveidu. Kāds arī no skolēniem vēroja vides spēles, kuras organizēja Baiba Līviņa ar kolēģēm, un kāds piedalījās arī Andra Vīra stāstījumā par mežu un meža zvēriem.

6.a klases tēma ir "Ūdens - dzīvība un skaistums". Pirmajā dienā visa klase bija atnākuši uz projektu nedēļas atklāšanu, pēc tās viņi saplānoja darbu visai nedēļai un sadalījās četrās grupās. Grupu tēmas ir "Ūdens terapija", "Ūdens kustība - foto kolāža", "Ūdens sporta veidi", "Ūdens paraugi no dažādām vietām". Otrajā dienā klase devās pārgājienā uz "Valmieras ūdeni" un pēc tam viņi devās pārgājienā gar Gauju pie dabas. Trešajā dienā viņi devās ekskursijā uz Pērnavu, Pērnavas pludmali, lai varētu redzēt kā jūra izskatās ziemā un Akvaparku. Ceturtajā dienā katra grupa veidoja prezentācijas par savām tēmām. Piektajā dienā klase savu nedēļas veikumu prezentēs.

2.a klase

Projekta nedēļā „Daba mums - mēs dabai” Valmieras Viestura vidusskolas 2.a klase iepazina kā katrs koks skan, no kāda koka gatavo katru mūzikas instrumentu, cik ilgi gatavo mūzikas instrumentus un kādi tie ir. Plašāk tika apskatīti 11 mūzikas instrumenti, kuri atradās klasē.
Skolēni zināja nosaukt visus mūzikas instrumetus, kuri tiek gatavoti no koka un paši arī spēlē tādus mūzikas instrumetus kā vijoli, ģitāru, flautu, fagotu un blokflautu.
Projekta nedēļas laikā tika izpētīts, ka kopā ir 31 mūzikas instruments, kas tiek izgatavots no koka. Kā arī vairāki mūzikas istrumenti tiek izgatavoti no viena koka, piemēram, no ozola un oša tiek gatavoti 7 dažādi mūzikas instrumenti, no bērza 7, no liepas un ābeles 3, no priedes 2 un no ciedras 1 mūzikas instrumets.
Skolēniem visinteresantāk bija dzirdēt kā skan kokle. To gatavo 3 mēnešus un tiek salīmēta kopā, Latvijā ir viens kokļu meistars, kuram ir mācekļi, kokle sver 16 kg un maksā 1,5 tūkst. latu.
Bērnus ieinteresēja Vidzemes Augstskolas lektora, ornitaloga Andra Klepera stāstītais par putniem un to vērošanu.
Projekta nedēļa 2.a klasē bija ļoti interesanta, skolēni uzzināja daudz ko jaunu un noderīgu. Man bija patīkami viesoties pie klases, paldies arī audzinātājai Andai Dubultei par atsaucību!

Projektu nedēļas kopsavilkuma video!!!

bottom of page